Akmenssēkles/lietuspuķe (Osteospermum)
Akmeņsēkle-
Tās ir kā mazas dzīvības zīmes, kas mums atgādina par dabas skaistumu pat visgrūtākajos apstākļos.
Lai apjomīgāk ziedētu, dzinumus virs piektās sestās lapiņas nokniebj. Audzē ne pārāk sausā, auglīgā augsnē, saulainā vietā.
ir viengadīgs augs, kas aug 30-40 cm augstumā un veido bagātīgi sazarojošu krūmu. Tās zied no jūnija beigām līdz rudens salnām. Šī puķe mīl sauli un siltumu, bet mākoņainā laikā ziedi var būt daļēji slēgti. Ziemā to varētu novietot vēsā, gaišā telpā. Eklona akmeņsēkle ir arī lielisks grieztā zieda materiāls
Lai audzētu Eklona akmeņsēkli, ieteicams:
Stādīt to puķu dobēs vai podos.
Nesastādīt šos augus pārāk cieši, lai tie varētu pilnvērtīgi izplatīties.
Eklona akmeņsēklei ir labi izmantot vidēji lielus podus. Šādi podi nodrošina pietiekamu telpu sakņu sistēmai, lai augam būtu iespēja attīstīties un izplatīties. Pārāk mazi podi var ierobežot auga izaugsmi, tāpēc izvēlies podus, kas ir aptuveni 30-40 cm diametrā un 20-25 cm dziļi. Tādējādi Eklona akmeņsēklei būs pietiekami vietas augšanas un ziedēšanas procesam.
Visbiežāk audzē kā viengadīgas puķes, jo mitrās ziemās izsalst. Rudenī izraktas un pārstādītas, labi ziemo podos vēsās telpās. Ziedi lieli, margrietiņas formas, ar tumšu vidu. Izturīga pret sausumu un salu. Neprasa daudz kopšanas.
Akmenssēkles sauc par lietuspuķēm, jo tās ir īpaši izturīgas pret lietu un var ziedēt pat tad, kad laiks ir vēss un mitrs. Šīs puķes ir kā mazie saulesstari, kas spīd pat lietainās dienās, tāpēc tās ieguvušas šo poetisko nosaukumu.
Lielākā daļa pieejamo šķirņu ir hibrīdi, kas radīti pārsvarā no Osteospermum jucundum, O.ecklonis un O.grandiflorum. Tie ir izturīgi līdz -20C temperatūrai, tādēļ Latvijas apstākļos audzējami kā viengadīgi augi.Vairumam akmenssēkļu ziedi vakaros aizveras.
Vēl viens veids, kā pārziemināt ;
Akmenssēkles ar visu augu un tā podu pārvietot uz gaišu un vēsu (10 ° C) telpu. Pirms tam mēs saīsinām zarus par 10-15