Actinidia arguta ''Nekita''
Pašapputes, ļoti ražīgs mini kivi, smalka, ļoti salda garša, gandrīz bez skābuma, ideāli piemērots arī lielākiem podiņiem uz balkona un terases, var ciest pavasara salnās,
Mājās medicīnā izmanto imunitātes nostiprināšanai.
Ātraudzīgs divmāju vīteņaugs ar ļoti dekoratīvu lapojumu un augļiem.
Vainags - liāna ar stumbru. Nepieciešams balsts.
Augļi - ogas, gaiši zaļas, satur daudz cukura un C vitamīna.
Ātraudzīgs, labi aug pusdienlaikā noēnotā vietā. Augsne - trūdvielām bagāta, auglīga. Nepanes gaisa un augsnes sausumu.
Aktinidiju var izmantot kā dzīvžogu, sedzošu sienu un vienlaikus sniegs garšīgus, vērtīgus aNo viena labi attīstīta asās aktinīdijas auga ievācu spaini ogu. Kad tās nogatavojušās, ir saldas, garšīgas, mīkstas, zaļas. Viegli nobirst, Visām aktinīdiju sugām, it sevišķi parastajai aktinīdijai, ogas satur ļoti daudz C vitamīna, pārspējot pat upenes un mežrozīšu paaugļus.
Smilts augsne jāielabo ar māliem. Pirms stādīšanas augsne jāuzirdina 40–50 cm dziļi, piejaucot tai satrūdējušus kūtsmēslus vai kompostu. Aktinīdiju stāda 2 cm dziļāk, nekā tā augusi iepriekš. Kamēr ieaugas, sausā laikā jālaista. Lai saglabātos mitrums, apdobi mulčē ar 3–5 cm biezu kūdras vai komposta slāni. Stādi jāsargā no kaķiem, jo tos aktinīdijas vilina tāpat kā baldriāni.
Pirmajos gados augus vajag piesegt ar lapām, kūdru, zāģu skaidām, papildus uzliekot egļu zarus. Pieaugušu liānu ziediem salnas parasti nekaitē, jo aktinīdijas zied vēlu. Salnu bojātās lapas ātri atjaunojas, augi zied un tajā pašā gadā arī ražo.
Aktinīdijas labi jūtas verandu, ēku sienu dienvidu, dienvidrietumu pusē. Šeit augi ir aizsargāti no aukstiem vējiem, kā arī no pavasara salnām. Var veidot arī speciālus balstus, piemēram, ierokot 2 m augstus betona vai koka stabus un starp tiem novelkot 3–4 kārtas izturīgas stieples. Jāatceras, ka balstiem, režģiem jābūt pietiekami izturīgiem, lai smago lapotni noturētu daudzus gadus.
Ļoti svarīgi ir augu laikus apgriezt. To dara rudenī (oktobrī) vai vēlu pavasarī (maija beigās, jūnijā), kad pumpuri jau saplaukuši. Apgriežot agri pavasarī pirms plaukšanas, aktinīdijas stipri sulo (tāpat kā bērzi vai kļavas), un līdz ar to ir traucēta normāla augšana. Krūmu veido pirmajā gadā, atstājot divus spēcīgākos dzinumus, ko piesien horizontāli katru uz savu pusi un galotņo, kad tas sasniedzis blakus iestādītās aktinīdijas dzīves telpu. No horizontāli piesietajiem dzinumiem nākamajā gadā ļauj izplesties uz augšu katrā pusē pa diviem dzinumiem. Trešajā gadā ļauj 6–8 dzinumiem nostiprināties uz virsējās stieples. Visus pārējos, liekos dzinumus izgriež.